/Files/images/електрика.jpg

Прості правила електробезпеки

  1. Перш ніж увімкнути побутовий прилад у розетку, огляньте, чи не пошкоджено вилку, ізоляцію електричного проводу.
  2. Не користуйтеся несправними приладами.
  3. Щоб вимкнути побутовий прилад із штепсельної розетки, тримайтеся за вилку, а не за шнур.
  4. Не можна вставляти у штепсельну розетку цвяхи, шпильки та інші предмети.
  5. Не можна ремонтувати пошкоджені вимикачі, лампові патрони, штепсельні розетки під напругою.
  6. Не можна проводити заміну перегорілих або пошкоджених електричних лампочок, якщо не вимкнуто струм.
  7. Не забивайте цвяхи в стіни у місцях можливого розташування електропроводки.
  8. Не піднімайтеся по опорах ліній електропередач та на дахи споруд, над якими проходять електричні проводи.
  9. Не грайтеся поблизу ліній електропередач.
  10. Якщо виявили обірваний провід лінії електропередач, не наближайтеся до нього і негайно повідомте про це дорослих.
  11. Не заходьте на територію обгороджених трансформаторних підстанцій та в їх приміщення.
Пам’ятайте! Ваша уважність та серйозне ставлення до електробезпеки є запорукою життя та здоров’я ваших дітей! Ваше нагадування може врятувати дитину від ураження електричним струмом і зберегти її життя!

/Files/images/image-1024x818.png

Прості правила пожежної безпеки

Кожна дитина, незалежно від віку повинен знати відповіді на прості питання, які можуть врятувати йому життя в критичній ситуації:

• що необхідно робити, якщо в будинку, квартирі, дитячому садку або школі пожежа? Правильна відповідь – вийти з охопленого вогнем приміщення або будівлі, а потім зателефонувати в службу порятунку за номером 101 або 112, назвати своє ім’я, адресу та причину виклику;

• чи можна грати з сірниками, бенгальськими вогнями, феєрверками або запальничками? Грати з будь-якими предметами, які можуть викликати загоряння, дуже небезпечно;

• чи можна чіпати електроприлади мокрими руками? Ні в якому разі! Вода – чудовий провідник електрики і дотик електроприладів під напругою, мокрими руками може призвести до короткого замикання і займання проводки;

• чим можна і чим не можна гасити пожежу? Звичайну пожежу можна гасити водою, піском землею та іншими сипучими матеріалами. Для цих цілей підійдуть земля з квіткового горщика, порошкоподібний засіб або пральний порошок, пісок з лотка для тварин. Крім того, на вогонь можна накинути щільну тканину і притиснути краю до поверхні – для цього підійде ковдра, пальто, щільне покривало.

Кілька простих правил, які повинен знати кожна дитина на випадок пожежі:

• головне – вийти з охопленої вогнем кімнати або будинку;

• якщо самостійно зателефонувати в службу порятунку не можна – потрібно покликати дорослих на допомогу. Для цього можна використовувати сусідів або перехожих;

• дим набагато небезпечніше, ніж відкритий вогонь. Під час пожежі потрібно дихати через мокру ганчірку і рухатися до виходу поповзом-внизу диму менше;

• головне правило під час пожежі – зберігати спокій і чекати приїзду рятувальників.

Чого робити ні в якому разі не можна!

• ховатися від вогню під ліжком, в шафі або під ковдрою. Перший інстинкт дитини – сховатися від небезпеки. На жаль, саме ця дія і призводить до великої кількості трагічних випадків;

• користуватися для виходу з дому ліфтом. Ліфт є пасткою під час пожежі – навчіть дитину використовувати пожежні виходи;

• намагатися погасити вогонь самостійно. Невелике вогнище пожежі за умови наявності вільного виходу з дому можна спробувати погасити, але якщо вогонь вже відрізає шляхи відходу – ризикувати не треба. Для маленьких дітей це особливо актуально-навчіть дитину відразу виходити по евакуаційних шляхах;

• збирати іграшки або цінні речі під час пожежі.

/Files/images/легкозаймисті.jpg

Правила безпечної поведінки з легкозаймистими токсичними речовинами

Найчастіше це побутовий травматизм. Йдеться про ушкодження, які діти отримали вдома, у дворі чи в саду. Вони бувають різні. Найнебезпечніші — опіки полум’ям та випарами хімічних речовин. Залишені у доступному для дітей місці лакофарбові матеріали, лужні розчини та ін. можуть стати причиною травми, а іноді — і смерті.

Для того щоб уберегти дітей від опікових травм, дорослі повинні дотримуватися правила безпеки: зберігати їдкі кислоти, луги та інші отруйні речовини в місцях, недоступних для дітей.

До пожеженебезпечних легкозаймистих речовин належать лаки, фарби, горючі й мастильні речовини, розчинники, аерозолі, газ тощо.

Пожежонебезпечними матеріалами є меблі, одяг, газети, журнали, книжки, картон, дерев'яні споруди, пластмасові вироби та покриття, дрова, вугілля, деревна стружка.

Поблизу цих матеріалів категорично забороняється палити, користуватися відкритим вогнем. Якщо необхідно розігріти пожежо-небезпечну рідину, це роблять за допомогою гарячої води. вогнегасник разового використання.

Горіння може розпочатися, коли наявні займиста речовина, кисень і джерело запалювання (відкритий вогонь). Горючі матеріали горять і після зникнення джерела запалювання. Особливо обережним слід бути, з легкозаймистими матеріалами та речовинами (бензин, ацетон, спирт). Синтетичні і пластикові вироби під час горіння виділяють отруйні гази.

Пожежна безпека поводження із синтетичними, горючими, легкозаймистими матеріалами та речовинами (лаки, фарби, спирти, бензин)

Під час роботи із синтетичними, горючими та легкозаймистими матеріалами та речовинами (лаки, фарби, спирти, бензин) слід дотримуватись таких правил.

Не дозволяється розігрівати перелічені матеріали.

Забороняється користуватися відкритим вогнем на відстані менш ніж 20 м від місця проведення будь-яких дій з такими речовинами.

Усі пожежонебезпечні матеріали та речовини мають зберігатися в місцях, не доступних для маленьких дітей, окремо від харчових продуктів,

Не можна зберігати в житловому приміщенні, на лоджіях чи балконах великі запаси речовин, балони з горючим газом.

Аерозольні балони бажано зберігати у вертикальному положенні в сухому прохолодному місці. На них не повинно потрапляти. пряме сонячне Світло.

Для гасіння легкозаймистих рідин не можна використовувати воду, бо, розтікаючись під цими рідинами, вона збільшує поверхню горіння. У разі загоряння полум'я слід гасити вогнегасником, закидати джерело вогню піском чи землею, накрити повстю. Водою під великим тиском можна збивати полум'я лише в разі горіння Пильного в ємкостях.

/Files/images/на воді.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 80

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.